Kolo pro Afriku, které již v Africe bylo

Dnes naše sběrné místo Kol pro Afriku na festivalu Cyklocestování dostalo velmi cenné kolo, které projelo celou Evropu a dojelo až do Afriky, dneškem se do Afriky opět vrátí a to do Gambie. Velké díky patří jeho majiteli Martinu Stillerovi, který tuto cestu absolvoval a kolo daroval.
 
 
 

Odvezeno 140 kol pro Afriku

Dnes se uskutečnila ve Frýdku - Místku, již v pořadí pátá nakládka Kol pro Afriku, která budou sloužit dětem v africké Gambii. Celkem bylo dnes odvezeno 140 kol.
Kola se z místních sběrných míst odvážejí do centrálního skladu v Ostravě - Koblově. Tam se opravují, kompletují, aby byla schopna provozu pro školáky v Gambii. Do oprav se zapojují také vězni z ostravské věznice v Heřmanicích nebo osoby propuštěné po výkonu trestu. Ve sběrném místě ve Frýdku-Místku se již od roku 2013 sesbíralo úctyhodných 650 kol.
 

Kola pro Afriku pomohla týranému chlapci z Frýdku-Místku

Nejen africkým dětem pomáhá organizace Kola pro Afriku, ale i 13-ti letému chlapci z Frýdku-Místku pomohla tato organizace. Oslovila mě paní Renata Pavloková z odboru sociální péče frýdecko-místeckého magistrátu, zda bychom nemohli darovat kolo týranému chlapci. 
 

Odvezeno 140 kol pro Afriku, sbírka dále pokračuje

Dnes jsme naložili 140 kol pro Afriku, která byla odvezena do centrálního skladu do Koblova. Po nutných opravách budou dopravena dětem v Gambii. Máme tedy opět volné prostory pro další kola, která nám můžete přinést. A to každou středu od 15:00-17:00 na ulici Palackého 129.
 

Sběr Kol pro Afriku je ve Frýdku-Místku dočasně pozastaven

 Sběr Kol pro Afriku je ve Frýdku-Místku dočasně pozastaven.
 

Povedlo se nasbírat více než 450 kol pro Afriku

Za necelé tři roky KDU-ČSL ve Frýdku-Místku nasbírala více než 450 kol pro Afriku. Již od června 2013 funguje ve Frýdku-Místku sběrné místo kol pro Afriku, a to díky místní organizaci KDU-ČSL. 
 

Sbírka kol pro Afriku pokračuje

8.12.2015 21:25:41

Darovaná kola pomohou dětem v Gambii, aby mohly chodit či spíše jezdit do školy, Jedno ze sběrných míst je i v Místku.
 

Sbíráme opět Kola pro Afriku

4.6.2015 21:19:09

V pátek 15. května proběhl odvoz Kol pro Afriku ze sběrného místa z Frýdku-Místku. Odvezeno bylo více než 100 kol do centrálního skladu v Koblově, odkud kola po potřebných opravách poputují do Gambie, kde je budou využívat zejména děti při cestě za vzděláním. Velmi bych chtěl poděkovat autodopravě Stanislav Kubíček z Václavovic, který nám kola odvezl za velmi lidovou cenu. Dále bych chtěl poděkovat Pavlu Slavíkovi a Martě Kolegové za pomoc při nakládání. 
Nyní jsou prostory pro ukládání kol ve Frýdku-Místku prázdné, tedy je možno opět donášet kola a to každou středu od 15.00-17.00 na ulici Palackého 129. Pro další informace volejte prosím na tel.: 777646632. 
 
Marcel Sikora
koordinátor projektu Kola pro Afriku
 

Budeme sbírat kola na Olešné

13.5.2015 21:31:38

 V rámci 2. ročníku Frýdek-Místek na kole budeme opět sbírat kola pro Afriku. Akce proběhne 16.5. od 10-18 hodin na Olešné u aquaparku. Pokud máte nepotřebné kolo, přijďte ho věnovat dobré věci, podpoříte školáky v Gambii při jejich cestě za vzděláním.
 

Sbírka Kola pro Afriku dočasně pozastavena

Během osmi měsíců se lidovcům ve Frýdku-Místu podařilo nasbírat okolo 130 kol.  „Jelikož veškeré prostory, které byly určeny ke sbírce, jsou nyní zaplněny, byli jsme nuceni sbírku Kola pro Afriku ve Frýdku-Místku  dočasně ukončit“ sdělil koordinátor tohoto projektu Marcel Sikora. Pokud však kola máte doma, prosím nevyhazujte je a vydržte do května příštího roku, kdy sbírku znovu obnovíme. Během následujících měsíců kola odvezeme do centrálního skladu v Ostravě-Koblově, kde budou opravena u poté odvezena do africké Gambie. V těchto dnech do Gambie doputovalo více než 800 kol a dalšího materiálu, která budou pomáhat zejména dětem při cestě do škol. Rozhodně bych chtěl všem dárcům poděkovat a budeme se těšit na další kola.

 
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 17)
 |<  < 1 - 2  >  >|