Zastupitelé KDU-ČSL podpořili schválení dotace léčebně Gaudium

Zastupitelé KDU-ČSL podpořili schválení dotace léčebně Gaudium

Jelikož budova, kde se nachází léčebna dlouhodobě nemocných Gaudium je již do budoucna v neudržitelném technickém stavu, byla ji přidělena dotace v rámci „Projektu srdce“ z fondů švýcarsko-české spolupráce.
Celková rekonstrukce by neměla přesáhnout 25 milionu Kč, 85% je hrazeno právě ze švýcarských fondů, avšak město se musí finančně spolupodílet 15%.

 

Zastupitelé tedy proto včera na svém mimořádném zasedání schválili dotaci ve výši 15% nákladu na rekonstrukci, maximálně však 4 miliony Kč. Jak uvedl předkladatel návrhu zastupitel Libor Koval, který má na starosti právě sociální služby ve Frýdku-Místku, KDU-ČSL bude vždy podporovat takováto zařízení , která se starají o dlouhodobě nemocné spoluobčany.

Díky rekonstrukci zůstane v léčebně nadále 60 lůžek, budou renovovány pokoje pacientů. Sociální zařízení bude společné pro jednu buňku stávající ze dvou pokojů, nyní je společné WC pouze na chodbě. Vznikne také prostor pro tělocvičnu, nové šatny. 
Díky této rekonstrukci se opět zvýší kvalita zdravotnických služeb poskytovaných ve Frýdku-Místku.

 

 
Sdílet článek:Přidat k Yahoo Bookmarks Přidat k Facebook Přidat k Delicious Přidat k Twitter Přidat k StumbleUpon Přidat k MySpace Přidat k Google Bookmarks

odkazy jinam

Facebook