Jsem velmi rád, že se povedlo to, co jsme již delší dobu avizovali, tedy zpřístupnění židovského hřbitova veřejnosti a to v pravidelných intervalech. Pro naši komisi Rady města pro obnovu kulturních míst, historických památek a významných lokalit ve Frýdku-Místku, toto byl prioritní cíl, kterého se nám podařilo dosáhnout.

První komentovaná prohlídka proběhne tuto neděli 7. května 2017 a to v časech 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00, maximální délka bude 45 minut. Další termíny prohlídek jsou vždy první neděli v měsíci tedy 4. června, 2. července, 6. srpna a poslední 3. září a to ve stejných časech. Vstup na židovský hřbitov bude z ulice Slezské, je možnost zaparkovat přímo před hřbitovem nebo na protilehlém parkovišti. Hřbitovem Vás provede Mgr. Jaromír Polášek z Muzea Beskyd a také zároveň předseda komise pro obnovu kulturních míst, historických památek a významných lokalit ve Frýdku-Místku.

Tímto, ale pro nás téma židovský hřbitov nekončí, jedná se o historicky velmi cennou památku, které budeme věnovat další péči. Např. zde budeme chtít umístit informační panel o historii hřbitova, o významných židovských rodinách, které se podílely na rozvoji Frýdku-Místku.

Marcel Sikora
Člen komise